Resultat
2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004

2010

norsk utställningAdelkatten (N) 2010-06-19

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's Mistic Molte 3 12 Ex 1, BIV-T NOM Veikko Saarela

norsk utställningArendal (N) 2010-06-13

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's Mistic Molte 3 12 Ex 1, NOM Karina Bjuran

norsk utställningArendal (N) 2010-06-12

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's Mistic Molte 3 12 Ex 1, NOM Steven Jones

svensk utställningSkellefteå 2010-06-12

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's Midori Mimosa 5 12 Ex 1, BIV-T, NOM Albert Kurkowski
CH (D) Finnsdalen's Innozenz 5 7 CACIB, NOM, + best breeding male Albert Kurkowski
IC Gottneriver's Chanel 6 10 Ex 2 Maud Olsen

svensk utställningUmeå 2010-04-18

Cat Group Class Result Judge
EC & IP S*Chop Suey's Bahraz Heartsease 3 6 CAGPIB Anette Engvall

svensk utställningUmeå 2010-04-17

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's Midori Mimosa 5 12 Ex 1 Marie Westerlund
S*Chop Suey's Mellow Yellow 6 12 Ex 1 Maud Olsen
S*Chop Suey's Mistic Molte 3 12 Ex 1 Maud Olsen
PR S*Chop Suey's Izor Lightyear 8 8 CAPIB, NOM Maud Olsen
EC & IP S*Chop Suey's Bahraz Heartsease 3 6 CAGPIB Maud Olsen

2009

svensk utställningLuleå 2009-09-13

Cat Group Class Result Judge
EC & IP S*Chop Suey's Bahraz Heartsease 3 6 CAGPIB, BIV, NOM Angelika Kneifel

svensk utställningLuleå 2009-09-12

Cat Group Class Result Judge
EC & IP S*Chop Suey's Bahraz Heartsease 3 6 CAGPIB Rolf Voehringer

svensk utställningLuleå 2009-08-30

Cat Group Class Result Judge
EC & PR S*Chop Suey's Bahraz Heartsease 3 8 CAPIB, INT PREMIER, NOM Telervo Kass

svensk utställningLuleå 2009-08-29

Cat Group Class Result Judge
EC & PR S*Chop Suey's Bahraz Heartsease 3 8 CAPIB Olga Sizova

svensk utställningPiteå 2009-08-16

Cat Group Class Result Judge
EC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 1 HP Lee Selassa
CH (D) Finnsdalen's Innozenz 5 7 CACIB, BIV, NOM Bjarne Wikström

svensk utställningPiteå 2009-08-15

Cat Group Class Result Judge
EC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 1 HP Henry Hornell
(D) Finnsdalen's Innozenz 5 9 CAC, CHAMPION, BIV, NOM Hanne-Sofie Sneum

svensk utställningUppsala 2009-08-08

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's Lava Lightning 7 12 Ex 1 Sirpa Lindelöf

norsk utställningMolde (N) 2009-08-02

Cat Group Class Result Judge
EC &PR S*Chop Suey's Bahraz Heartsease 3 8 CAPIB Alfred Wittich

norsk utställningMolde (N) 2009-08-01

Cat Group Class Result Judge
EC S*Chop Suey's Bahraz Heartsease 3 10 CAP, PREMIER, NOM, BIS Karl Preiss

norsk utställningTrondheim (N) 2009-07-19

Cat Group Class Result Judge
IC S*Chop Suey's King Kobra 5 5 CAGCIB Anne Veland

norsk utställningTrondheim (N) 2009-07-18

Cat Group Class Result Judge
IC S*Chop Suey's King Kobra 5 5 CAGCIB Henry Hornell

svensk utställningUmeå 2009-06-14

Cat Group Class Result Judge
EC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 1 HP, NOM, 2/7 votes Henry Hornell
IC S*Chop Suey's King Kobra 3 5 CAGCIB Albert Kurkowski
IC S*Nenya's Zotoh Zhaan 6 5 CAGCIB Henry Hornell

svensk utställningUmeå 2009-06-13

Cat Group Class Result Judge
EC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 1 HP, BIV, NOM, 3/7 votes Anette Engvall
IC S*Chop Suey's King Kobra 3 5 CAGCIB, BIV-T, NOM Anne Veland
S*Chop Suey's Izor Lightyear 8 10 CAP, PREMIER, BIV-K, NOM Anne Veland
(D) Finnsdalen's Innozenz 5 9 Ex 2 Maud Olsen

svensk utställningNjurunda 2009-06-07

Cat Group Class Result Judge
IC S*Chop Suey's King Kobra 3 5 CAGCIB Lena Nordström

svensk utställningBollnäs 2009-05-24

Cat Group Class Result Judge
IC S*Chop Suey's King Kobra 3 5 CAGCIB Maud Olsen-Johansson

svensk utställningBollnäs 2009-05-23

Cat Group Class Result Judge
IC S*Chop Suey's King Kobra 3 5 CAGCIB Henry Hornell

svensk utställningÖstersund 2009-04-26

Cat Group Class Result Judge
CH S*Chop Suey's King Kobra 3 7 CACIB, INT. CHAMPION Raymond A. Saetre
(D) Finnsdalen's Innozenz 5 9 CAC Marie Westerlund

svensk utställningÖstersund 2009-04-25

Cat Group Class Result Judge
CH S*Chop Suey's King Kobra 3 5 CACIB Nurith Pahl
(D) Finnsdalen's Innozenz 5 9 CAC, NOM Alexey Schukin

norsk utställningTrondheim (N) 2009-04-05

Cat Group Class Result Judge
CH S*Chop Suey's King Kobra 5 7 CACIB Marie Westerlund

norsk utställningTrondheim (N) 2009-04-04

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's King Kobra 5 9 CAC, CHAMPION Alexey Shchukin

2008

svensk utställningHaninge 2008-11-09

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's King Kobra 9 3 CAC Kristiina Rautio

svensk utställningHaninge 2008-11-08

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's King Kobra 9 3 CAC Raymond Seatre

svensk utställningLuleå 2008-09-14

Cat Group Class Result Judge
GIP S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 4 CAPE, EUROPA PREMIER Marie Westerlund
EC S*Chop Suey's Bahraz Heartsease 3 10 CAP, NOM Marie Westerlund
S*Chop Suey´s Izor Lightyear 8 10 CAP, NOM Kristiina Rautio
CH S*Nenya´s Zotoh Zhaan 6 7 CACIB, INT. CHAMPION Aliosha Romero

svensk utställningLuleå 2008-09-13

Cat Group Class Result Judge
GIP S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 4 CAPE Aliosha Romero
EC S*Chop Suey's Bahraz Heartsease 3 10 CAP, BIV-K, NOM Aliosha Romero
S*Chop Suey´s Izor Lightyear 8 10 CAP Aliosha Romero
CH S*Nenya´s Zotoh Zhaan 6 7 CACIB, NOM Marie Westerlund

svensk utställningHeby 2008-08-10

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's King Kobra 11 3 Ex 1, NOM Charles Spijker

svensk utställningHeby 2008-08-09

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's King Kobra 11 3 Ex 1, BIV, NOM Luigi Comorio

norsk utställningSunndalsöra (N) 2008-07-20

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's King Kobra 11 3 Ex 1, NOM Anne Veland

norsk utställningSunndalsöra (N) 2008-07-19

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's King Kobra 11 3 Ex 1 Raymond Seatre

norsk utställningTromsö (N) 2008-07-06

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's Kayra Kaoz 11 3 Ex 1, NOM Geir Edvardsen
S*Chop Suey's Kiwi Kindheart 3 11 Ex 1 Marie Westerlund
CH S*Nenya´s Zotoh Zhaan 6 7 CACIB Marie Westerlund

norsk utställningTromsö (N) 2008-07-05

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's Kayra Kaoz 4 11 Ex 1 Alexey Schukin
S*Chop Suey's Kiwi Kindheart 3 11 Ex 1 Geir Edwardsen
S*Nenya´s Zotoh Zhaan 6 9 CAC, CHAMPION Geir Edvardsen

norsk utställningBodö (N) 2008-06-22

Cat Group Class Result Judge
GIP S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 4 CAPE, NOM, 1 of 3 votes Jannick Renault

norsk utställningBodö (N) 2008-06-21

Cat Group Class Result Judge
GIP S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 4 CAPE Karina Bjuran

svensk utställningSundsvall 2008-06-08

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's King Kobra 11 3 Ex 2 Stephe Bruin

svensk utställningSundsvall 2008-06-07

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's King Kobra 11 3 Ex 2 Hanne Sofie Sneum

svensk utställningSkellefteå 2008-05-25

Cat Group Class Result Judge
GIP S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 4 CAPE Hanne-Sofie Sneum
S*Chop Suey's Kelly Knockout 4 12 Disq. Ulrika Olsson

svensk utställningSkellefteå 2008-05-24

Cat Group Class Result Judge
GIP S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 4 CAPE Ulrika Olsson
S*Chop Suey's Kelly Knockout 4 12 Ex 1 Eiwor Andersson

svensk utställningÖrnsköldsvik 2008-05-18

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's Kayra Kaoz 4 12 Ex 1, BIV-T, NOM Bjarne Wikström
S*Chop Suey's Kelly Knockout 4 12 Ex 2 Bjarne Wikström
S*Chop Suey's King Kobra 3 12 Ex 2 Marie Westerlund
IC S*Chop Suey's Hazel Popstorm 8 5 CAGCIB Bjarne Wikström

svensk utställningÖrnsköldsvik 2008-05-17

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's Kayra Kaoz 4 12 Ex 1, NOM Francoise Milcent
S*Chop Suey's Kelly Knockout 4 12 Ex 2 Francoise Milcent
S*Chop Suey's King Kobra 3 12 Ex 2 Bjarne Wikström
IC S*Chop Suey's Hazel Popstorm 8 5 CAGCIB, BIV-V Francoise Milcent

svensk utställningÖstersund 2008-04-27

Cat Group Class Result Judge
S*Nenya's Zotoh Zhaan 6 11 CAC Britt-Maria Johansson
S*Chop Suey's Kayra Kaoz 4 12 Ex 1, BIV-U Vesna Rizna Resetic
S*Chop Suey's Kelly Knockout 4 12 Ex 2 Vesna Rizna Resetic
S*Chop Suey's Kool Kazino 4 12 Ex 1 Vesna Rizna Resetic
S*Chop Suey's King Kobra 3 12 Ex 1 (3), BIV-T, NOM, BIS Jannick Renault
S*Chop Suey's Kiwi Kindheart 3 12 Ex 1 Jannick Renault
IC S*Chop Suey's Hazel Popstorm 8 5 CAGCIB Vesna Rizna Resetic
GIP S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 4 CAPE Jannick Renault

svensk utställningÖstersund 2008-04-26

Cat Group Class Result Judge
S*Nenya's Zotoh Zhaan 6 11 CAC Jannick Renault
S*Chop Suey's Kayra Kaoz 4 12 Ex 1, BIV-U, NOM Albert Kurkowski
S*Chop Suey's Kelly Knockout 4 12 Ex 2 Albert Kurkowski
S*Chop Suey's Kool Kazino 4 12 Ex 1 Albert Kurkowski
S*Chop Suey's King Kobra 3 12 Ex 1 (3), NOM, BIS Eiwor Andersson
S*Chop Suey's Kiwi Kindheart 3 12 Ex 1 Eiwor Andersson
IC S*Chop Suey's Hazel Popstorm 8 5 CAGCIB Britt-Maria Johansson
GIP S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 4 CAPE Eiwor Andersson

svensk utställningUmeå 2008-03-30

Cat Group Class Result Judge
S*Nenya's Zotoh Zhaan 6 11 Ex 1, BIV, NOM Maud Olsen
S*Chop Suey's Kayra Kaoz 4 12 Ex 1, BIV, NOM Yan Roca Folch
S*Chop Suey's Kelly Knockout 4 12 Ex 2 Yan Roca Folch
S*Chop Suey's Kool Kazino 4 12 Ex 2(3) Yan Roca Folch
S*Chop Suey's King Kobra 3 12 Ex 1 (3), BIV, NOM, 2 votes in the panel Raymond Saetre
S*Chop Suey's Kiwi Kindheart 3 12 Ex 1 Raymond Saetre
GIC (N)Ravnklo's Shanga 2 3 CACE, BIV, NOM, 2 votes in the panel Geir Edvardsen
S*Chop Suey's Indra Solarwind 8 9 Ex 2 (2) Jörgen Frithiof
GIP S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 4 CAPE Raymond Saetre
S*Chop Suey's Jinx Bender 7 9 CAC Jörgen Frithiof

svensk utställningUmeå 2008-03-29

Cat Group Class Result Judge
S*Nenya's Zotoh Zhaan 6 11 Ex 1, NOM Geir Edvardsen
S*Chop Suey's Kayra Kaoz 4 12 Ex 2 Maud Olsen
S*Chop Suey's Kelly Knockout 4 12 Ex 1 Maud Olsen
S*Chop Suey's Kool Kazino 4 12 Ex (6) Maud Olsen
S*Chop Suey's King Kobra 3 12 Ex 1 (3), BIV, NOM, 1 vote in the panel Karina Bjuran
S*Chop Suey's Kiwi Kindheart 3 12 Ex 1 Karina Bjuran
GIC (N)Ravnklo's Shanga 2 3 CACE, NOM Yan Roca Folch
IC S*Chop Suey's Ayala Stardust 1 5 Ex 1 % Karina Bjuran
S*Chop Suey's Gazal Bristlenose 4 10 Ex 2 (4) Maud Olsen
GIP S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 4 CAPE Karina Bjuran
S*Chop Suey's Jinx Bender 7 9 Ex 2 (2) Yan Roca Folch

2007

svensk utställningBoden 2007-10-07

Cat Group Class Result Judge
GIP S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 4 CAPE, NOM Alva Uddin

svensk utställningBoden 2007-10-06

Cat Group Class Result Judge
IP S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 6 CAGPIB, GR. INT. PREMIER, NOM Berta Nemcova

svensk utställningTimrå 2007-09-22

Cat Group Class Result Judge
CH S*Chop Suey's Hazel Popstorm 8 7 CACIB, INT. CHAMPION, BIV-V Anne Gro Edström
IC (N)Ravnklo's Shanga 2 5 CAGCIB, GR. INT. CHAMPION, NOM, BIS Eivor Andersson
S*Chop Suey's Izor Lightyear 8 11 Ex 1, BIV-U+J Anne Gro Edström

svensk utställningLuleå 2007-09-09

Cat Group Class Result Judge
CH S*Chop Suey's Hazel Popstorm 8 7 CACIB Charles Spijker
IC (N)Ravnklo's Shanga 2 5 CAGCIB, NOM Karina Bjuran
S*Chop Suey's Izor Lightyear 8 11 Ex 2 Charles Spijker
IP S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 6 CAGPIB Eva Porat
S*Chop Suey's Jinx Bender 7 12 Ex 1, NOM Eva Porat


svensk utställningLuleå 2007-09-08

Cat Group Class Result Judge
CH S*Chop Suey's Hazel Popstorm 8 7 Ex 2 Karina Bjuran
IC (N)Ravnklo's Shanga 2 5 CAGCIB, BIV-T, NOM Eva Porat
S*Chop Suey's Izor Lightyear 8 11 Ex 2 Karina Bjuran
IP S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 6 CAGPIB, NOM, BIS-K Charles Spijker
S*Chop Suey's Jinx Bender 7 12 Ex 1, NOM Charles Spijker


norsk utställningBodö (N) 2007-07-15

Cat Group Class Result Judge
EC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 1 HP Alexey Schukin
CH S*Chop Suey's Hazel Popstorm 8 7 CACIB Karina Bjuran
IC (N)Ravnklo's Shanga 2 5 CAGCIB Karina Bjuran


norsk utställning Bodö (N) 2007-07-14

Cat Group Class Result Judge
EC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 1 HP, BIV-T Karina Bjuran
S*Chop Suey's Hazel Popstorm 8 9 CAC, CHAMPION Alexey Schukin
IC (N)Ravnklo's Shanga 2 5 CAGCIB Alexey Schukin

svensk utställning Örebro 2007-06-02/03 (SW)

Cat Group Class Result Judge
EC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 1 HP, BIV-V, NOM Anne Köhn
IC (N)Ravnklo's Shanga 2 5 CAGCIB Geir Edvardsen
S*Chop Suey's Izor Lightyear 8 12 Ex 1, BIV-U, NOM, 1 vote of 9 Yan Roca Folch

svensk utställning Örnsköldsvik 2007-05-13

Cat Group Class Result Judge
GIC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 3 CACE, EUROPA CHAMPION Steven Jones
CH (N)Ravnklo's Shanga 2 7 CACIB, INT. CHAMPION, NOM Bjarne Wikström
S*Chop Suey's Hazel Popstorm 8 9 CAC (4) Karina Bjuran

svensk utställning Örnsköldsvik 2007-05-12

Cat Group Class Result Judge
GIC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 3 CACE Bjarne Wikström
CH (N)Ravnklo's Shanga 2 7 CACIB Alva Uddin
S*Chop Suey's Hazel Popstorm 8 9 CAC (4) Kristiina Rautio

norsk utställningMo I Rana (N) 2007-05-06

Cat Group Class Result Judge
CH (N)Ravnklo's Shanga 2 7 CACIB Anne Gro Edström
GIC S*Redtail's Miss Landini 4 3 CACE Raymond Saetre
CH S*Abuela's Bellatrix 6 7 Ex 2 Maud Olsen
GIC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 3 CACE Maud Olsen
IP S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 6 CAGPIB, BIV-K, NOM, 1 vote of 4 Anne Gro Edström
S*Chop Suey's Izor Lightyear 8 12 Ex 1, BIV-T Raymond Saetre

norsk utställningMo I Rana (N) 2007-05-05

Cat Group Class Result Judge
(N)Ravnklo's Shanga 2 9 CAC, CHAMPION, NOM Raymond Saetre
IC S*Redtail's Miss Landini 4 5 CAGCIB, GR. INT. CHAMPION Maud Olsen
CH S*Abuela's Bellatrix 6 7 Ex 2 Anne Gro Edström
GIC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 3 CACE, BIV-V, NOM, 1 vote of 4 Anne Gro Edström
PR S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 8 CAPIB, INT. PREMIER, BIV-K Raymond Saetre
S*Chop Suey's Izor Lightyear 8 12 Ex 1, BIV-T, NOM, BIS-U Kristiina Rautio

svensk utställning Umeå 2007-03-25

Cat Group Class Result Judge
GIC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 3 CACE, NOM Maud Olsen
(N)Ravnklo's Shanga 2 9 CAC Dorte Kaae
IC S*Redtail's Miss Landini 4 5 CAGCIB Raymond Saetre
S*Chop Suey's Gizmo Stingray 4 9 Ex (5) Raymond Saetre
S*Chop Suey's Gazal Bristlenose 4 9 Ex 4 (5) Raymond Saetre
S*Chop Suey's Ixi Earthshine 8 12 Ex 2 Hanne Sofie Sneum
S*Chop Suey's Izor Lightyear 8 12 Ex 2 Hanne Sofie Sneum
S*Chop Suey's Iggy Spacewalker 7 12 Ex 1, BIV-T, NOM Hannah Jensen

svensk utställning Umeå 2007-03-24

Cat Group Class Result Judge
GIC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 3 CACE Raymond Saetre
(N)Ravnklo's Shanga 2 9 CAC Aliosha Romero
IC S*Redtail's Miss Landini 4 5 CAGCIB Kristiina Rautio
S*Chop Suey's Gizmo Stingray 4 9 Ex 3 Kristiina Rautio
S*Chop Suey's Fenaya Swallowtail 5 9 Ex 2 Maud Olsen
S*Chop Suey's Ixi Earthshine 8 12 Ex 2 Raymond Saetre
S*Chop Suey's Izor Lightyear 8 12 Ex 1 (2) Raymond Saetre
S*Chop Suey's Iggy Spacewalker 7 12 Ex 1, NOM Hanne Sofie Sneum

 

svensk utställning Sundsvall 2006-10-14

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's Hazel Popstorm 8 11 Ex 2 (3) Stephe Bruin
GIC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 3 CACE Lone Lund
(N)Ravnklo's Shanga 2 11 Ex 1 Lone Lund

 






2006

svensk utställning Skellefteå 2006-10-01

Cat Group Class Result Judge
EC S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 1 HP Karina Bjuran
S*Chop Suey's Hazel Popstorm 8 11 Ex 2 (3) Aliosha Romero
GIC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 3 CACE, BIV-V, NOM Lena Nordström
(N)Ravnklo's Shanga 2 11 Ex 1, BIV-T, NOM, 3 votes of 7 Raymond Saetre

svensk utställning Skellefteå 2006-09-30

Cat Group Class Result Judge
GIC S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 3 CACE, EUROPA CHAMPION, BIV- T, NOM Marie Westerlund
S*Chop Suey's Hazel Popstorm 8 11 Ex 2 (4) Lena Nordström
GIC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 3 Ex 2 Raymond Saetre
(N)Ravnklo's Shanga 2 11 Ex 1, BIV-T, NOM, 2 votes of 7 Lena Nordström

svensk utställning Timrå 2006-09-16

Cat Group Class Result Judge
GIC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 3 CACE, BIV-V, NOM, 1 vote of 4 Dorte Kaae
(N)Ravnklo's Shanga 2 11 Ex 1, NOM, 1 vote of 4 Per Hilfing-Olesen

svensk utställning Luleå 2006-09-10

Cat Group Class Result Judge
GIC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 3 Ex 2 Francoise Milcent
GIC S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 3 CACE, NOM, 1 vote of 4 Francoise Milcent
PR S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 8 CAPIB, NOM, BIS-K Francoise Milcent
IC S*Redtail's Miss Landini 4 5 CAGCIB (2), NOM Kristiina Rautio
(N)Ravnklo's Shanga 2 11 Ex 1, BIV-T, NOM, 1 vote of 4 Maud Olsen

svensk utställning Luleå 2006-09-09

Cat Group Class Result Judge
IC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 5 CAGCIB, GR. INT. CHAMPION Maud Olsen
GIC S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 3 CACE, BIV-T Anne-Gro Edström
PR S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 8 CAPIB, NOM, BOX-K Anne-Gro Edström
IC S*Redtail's Miss Landini 4 5 CAGCIB (2) Alfred Wittich
(N)Ravnklo's Shanga 2 11 Ex 1, BIV-T, NOM, 1 vote of 5 Kristiina Rautio

svensk utställning Boden 2006-08-13

Cat Group Class Result Judge
IC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 5 CAGCIB, BIV-V, NOM, BOX Dorte Kaae
CH S*Abuela's Bellatrix 6 7 CACIB Dorte Kaae
(N)Ravnklo's Shanga 2 11 Ex 1, BIV-T, NOM Dorte Kaae

svensk utställning Boden 2006-08-12

Cat Group Class Result Judge
IC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 5 CAGCIB, BIV-V Bjarne Wikström
S*Abuela's Bellatrix 6 9 CAC (4), CHAMPION Bjarne Wikström
(N)Ravnklo's Shanga 2 11 Ex 1, BIV-T, NOM Kristiina Rautio

norsk utställningMo I Rana (N) 2006-06-11

Cat Group Class Result Judge
(N)Ravnklo's Shanga 2 12 Ex 1 Karl Preiss
IC S*Redtail's Miss Landini 4 5 CAGCIB Raymond Saetre
S*Abuela's Bellatrix 6 9 CAC Karl Preiss
IC S*Chop Suey's Ayala Stardust 1 5 CAGCIB Karl Preiss
IC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 5 CAGCIB (2), NOM Karl Preiss
S*Chop Suey's Hazel Popstorm 8 12 Ex 1 Jörgen Frithiof

norsk utställningMo I Rana (N) 2006-06-10

Cat Group Class Result Judge
(N)Ravnklo's Shanga 2 12 Ex 1, NOM, BIS-U Maud Olsen
CH S*Redtail's Miss Landini 4 7 CACIB, INT. CHAMPION Jörgen Frithiof
S*Abuela's Bellatrix 6 9 CAC Raymond Saetre
CH S*Chop Suey's Ayala Stardust 1 7 CACIB, INT. CHAMPION Jörgen Frithiof
IC S*Chop Suey's Dorémi Hope 6 5 CAGCIB (2), BIV-T, NOM Raymond Saetre
S*Chop Suey's Hazel Popstorm 8 12 Ex 1, NOM Hanne Sofie Sneum

svensk utställning Örnsköldsvik 2006-05-14

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's Hazel Popstorm 8 12 Ex 1 Aliosha Romero
S*Chop Suey's Gaston Angelfish 4 11 Ex 2 Alexej Shukin

svensk utställning Örnsköldsvik 2006-05-13

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey's Hazel Popstorm 8 12 Ex 2 Marie Westerlund
CH S*Chop Suey's Ayala Stardust 1 7 CACIB Aliosha Romero/Alexej Shukin

svensk utställning Umeå 2006-04-02

Cat Group Class Result Judge
GIC S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 3 Ex 2 Aliosha Romero
S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 10 CAP (2), PREMIER, BIV-K, NOM Aliosha Romero
CH S*Chop Suey's Ayala Stardust 1 7 CACIB Aliosha Romero
S*Chop Suey's Fenaya Swallowtail 5 11 Ex 1 Kristina Rautio
S*Chop Suey's Gizmo Stingray 4 11 Ex 1 (3), BIV-J, NOM Lone Lund

svensk utställning Umeå 2006-04-01

Cat Group Class Result Judge
GIC S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 3 Ex 2 Steven Jones
S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 10 Ex 2 (3) Steven Jones
S*Chop Suey's Ayala Stardust 1 9 CAC, CHAMPION Raymond Saetre
S*Chop Suey's Fenaya Swallowtail 5 11 Ex 1 Raymond Saetre
S*Chop Suey's Gazal Bristlenose 4 11 Ex 1 (6), BIV-J, NOM Alexej Shukin
S*Chop Suey's Gizmo Stingray 4 11 Ex (6) Alexej Shukin

svensk utställning Gävle 2006-01-22

Cat Group Class Result Judge
GIC S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 3 Ex 2 Aliosha Romero
S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 10 CAP Aliosha Romero
S*Chop Suey's Ayala Stardust 1 9 CAC Mai-Britt Stein
CH S*Redtail's Miss Landini 4 7 CACIB (2) Aliosha Romero

svensk utställning Gävle 2006-01-21

Cat Group Class Result Judge
GIC S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 3 CACE Raymond Saetre
S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 10 CAP, NOM Raymond Saetre
S*Chop Suey's Ayala Stardust 1 9 CAC Aliosha Romero
CH S*Redtail's Miss Landini 4 7 CACIB (2) Marie Westerlund






2005


norsk utställningMolde (N) 2005-10-02

Cat Group Class Result Judge
GIC S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 3 CACE Steven Jones
S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 11 Ex 1, BIV-T Steven Jones
IC S*Chop Suey´s Dorémi Hope 6 5 CAGCIB (2) Laura Burani
CH S*Redtail's Miss Landini 4 9 CAC, CHAMPION, BIV-T, NOM Steven Jones

norsk utställningMolde (N) 2005-10-01

Cat Group Class Result Judge
GIC S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 3 CACE Laura Burani
S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 11 Ex 1 Laura Burani
IC S*Chop Suey´s Dorémi Hope 6 7 CACIB, INT. CHAMPION Steven Jones
S*Redtail's Miss Landini 4 9 CAC, BIV-T, NOM Marek Chadai

svensk utställning Piteå 2005-09-04

Cat Group Class Result Judge
GIC S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 3 CACE, BIV-V Marie Westerlund
S*Chop Suey´s Ezra Frostflake 3 11 Ex 1 (2), BIV-J Marie Westerlund
S*Redtail's Miss Landini 4 9 Ex 2 (3) Anneli Persson
S*Golden Oracle's Lady April 6 12 Ex 2 Marie Westerlund

svensk utställning Piteå 2005-09-03

Cat Group Class Result Judge
GIC S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 3 CACE, BIV-V, NOM Anneli Persson
S*Chop Suey´s Ezra Frostflake 3 11 Ex 1 (2) Anneli Persson
S*Redtail's Miss Landini 4 9 CAC (3) Veikko Sarela
S*Golden Oracle's Lady April 6 12 Ex 2 Anneli Persson

norsk utställningKristiansund (N) 2005-07-03

Cat Group Class Result Judge
GIC S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 3 CACE Anne-Gro Edström
S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 12 Ex 2 Anne-Gro Edström

norsk utställningKristiansund (N) 2005-07-02

Cat Group Class Result Judge
GIC S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 5 CAGCIB, GR. INT. CHAMPION, BIV-T, NOM Maj-Britt Stein
S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 12 Ex 1 (2) Maj-Britt Stein

svensk utställning Sundsvall 2005-06-05

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey´s Dorémi Hope 6 7 CACIB (2), BIV-T, NOM, BIS-V,
ALL votes in the panel!
Jörgen Jensen
S*Redtail's Miss Landini 4 11 Ex 1 (2) Albert Kurkowski

svensk utställning Sundsvall 2005-06-04

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey´s Dorémi Hope 6 7 CACIB (2) Fabrice Calmés
S*Redtail's Miss Landini 4 11 Ex 2 (3) Annika Högberg

svensk utställning Umeå 2005-05-22

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey´s Dorémi Hope 6 9 CAC (3), CHAMPION, BIV-V, NOM, BIS-V,
Best clubcat opposite hair
Anne Veland
IC S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 5 CAGCIB, BIV-V, NOM Raymond Saetre
S*Redtail's Miss Landini 4 11 Ex 1, NOM, 2 votes of 7 Alva Uddin
S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 12 Ex 1, BIV-U+J Raymond Saetre
S*Chop Suey's Ebony Snowangel 3 12 Ex 2 Raymond Saetre
S*Chop Suey's Estell Iceflower 5 12 Ex 2 Albert Kurkowski
S*Chop Suey's E-litter - Litterclass Nr 3 Alva Uddin
S*Chop Suey's - Uppfödning BIS Breeder  

svensk utställning Umeå 2005-05-21

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey´s Dorémi Hope 6 9 CAC (3), NOM, BIS-V Alva Uddin
IC S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 5 CAGCIB Albert Kurkowski
S*Redtail's Miss Landini 4 11 Ex 1 Lee Selassa
S*Chop Suey's Ezra Frostflake 3 12 Ex 1 Albert Kurkowski

svensk utställning Boden 2005-04-16

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey´s Dorémi Hope 6 9 CAC (2) Steven Jones

svensk utställning Stockholm 2005-02-06

Cat Group Class Result Judge
IC S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 5 CAGCIB, NOM Lena Nordström

svensk utställning Stockholm 2005-02-05

Cat Group Class Result Judge
IC S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 5 CAGCIB, BIV Jörgen Jensen

 





2004

norsk utställningMolde (N) 2004-10-24

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey´s Dorémi Hope 6 11 Ex 1, BIV, NOM, BIS-J Geir Edvardsen
S*Chop Suey´s Apollo Sunshine 3 8 CAPIB, INTERNATIONAL PREMIER Mai-Britt Stein
IC S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 5 CAGCIB, NOM, (1 vote) Mai-Britt Stein

norsk utställningMolde (N) 2004-10-23

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey´s Dorémi Hope 6 11 Ex 1, NOM, (1 vote) Alexey Schuckin
S*Chop Suey´s Apollo Sunshine 3 8 CAPIB Geir Edvardsen
CH S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 7 CACIB, INTERNATIONAL CHAMPION Geir Edvardsen

svensk utställning Skellefteå 2004-10-09

Cat Group Class Result Judge
S*Ewkala´s Humla 5 9 CAC Francoise Milcent
S*Garpriket´s Moritz 6 9 CAC Hanne-Sofie Sneum
S*Chop Suey´s Dorémi Hope 6 11 Ex 1 (3) Hanne-Sofie Sneum
PR S*Chop Suey´s Apollo Sunshine 3 8 Ex 2 Kai Rounala
CH S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 7 CACIB, BIV-T Kai Rounala

svensk utställning Piteå 2004-09-04

Cat Group Class Result Judge
PR S*Chop Suey´s Apollo Sunshine 3 8 CAPIB Aase Nissen
CH S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 7 CACIB, BIV-T, NOM, BIS Aase Nissen

norsk utställningBodö (N) 2004-07-25

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey´s Dorémi Hope 6 12 Ex 1, NOM, BIS-U Mai-Britt Stein
S*Chop Suey´s Apollo Sunshine 3 10 CAP, PREMIER Dorte Kaae
S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 9 CAC, CHAMPION, BIV-T Dorte Kaae
GIC S*Barkli´s Amadeus 3 3 CACE Dorte Kaae
IP & IC S*Barkli´s Apache 6 6 CAGPIB Mai-Britt Stein
IC S*Gottneriver's Chanel 6 5 CAGCIB, NOM, BOX-V Mai-Britt Stein
S*Ewkala's Humla 5 9 Ex 2 (3), Best Breeding Queen Dorte Kaae
S*Just Catnap´s Midnight Muse 3 9 CAC Dorte Kaae
S*Abuelas Bellatrix 6 12 Ex 2 Mai-Britt Stein

norsk utställningBodö (N) 2004-07-24

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey´s Dorémi Hope 6 12 Ex 1, NOM, (lost the draw) Dorte Kaae
S*Chop Suey´s Apollo Sunshine 3 10 CAP Mai-Britt Stein
S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 9 CAC, BIV-T, NOM Mai-Britt Stein
IC S*Barkli´s Amadeus 3 5 CAGCIB, GR. INT. CHAMPION Mai-Britt Stein
PR & IC S*Barkli´s Apache 6 8 CAPIB, INT. PREMIER Dorte Kaae
CH S*Gottneriver's Chanel 6 7 CACIB, INT. CHAMPION, NOM Dorte Kaae
S*Ewkala's Humla 5 9 Ex 3, Best Bredding Queen Alva Uddin
S*Just Catnap´s Midnight Muse 3 9 Ex 1 % Mai-Britt Stein
S*Abuelas Bellatrix 6 12 Ex 2 Dorte Kaae

svensk utställning Vadstena 2004-07-04

Cat Group Class Result Judge
IC S*Chop Suey´s Atari Sweetheart 5 5 CAGCIB Albert Kurkowski

svensk utställning Örnsköldsvik 2004-06-12

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey´s Apollo Sunshine 3 10 CAP (2) Luigi Comorio
S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 9 CAC, BIV-T, NOM, 2 votes of 6 Luigi Comorio
S*Chop Suey´s Dorémi Hope 6 12 Ex 1 (2) Britt-Maria Johansson
S*Garpriket´s Moritz 6 9 Ex 2 (3) Britt-Maria Johansson

svensk utställning Umeå 04-03-27

Cat Group Class Result Judge
S*Chop Suey´s Apollo Sunshine 3 10 Ex 2 Kristina Rautio
S*Chop Suey´s Bahraz Heartsease 3 11 Ex 1, BIV-T, NOM, BIS-J Kristina Rautio
S*Chop Suey´s Basil Fireweed 5 11 Ex 1 Albert Kurkowski
S*Chop Suey´s Cayenne Amethyst Rain 7 12 Ex 2 Luigi Comorio
S*Chop Suey´s Carizza Sapphire Sky 7 12 Ex 3 Luigi Comorio
S*Chop Suey´s Carenza Emerald Night 7 12 Ex 4 Luigi Comorio
IC S*Barkli´s Amadeus 3 5 CAGCIB Kristina Rautio
S*Just Catnap´s Midnight Muse 3 9 Ex 2 (2) Kristina Rautio

svensk utställning Örebro 2004-01-17

Cat Group Class Result Judge
CH S*Chop Suey´s Atari Sweetheart 5 7 CACIB, INT. CHAMPION, NOM Karina Bjuran